![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12012515
*
nr 1201 2515
Spegel
80x60
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 september 2018
kl 20:18:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 14:35:39
1
300 kr
3/9 20:08:36
2
150 kr
3/9 20:08:36
1
200 kr (Budbetjänt)
3/9 20:09:14
2
250 kr
3/9 20:09:14
1
300 kr (Budbetjänt)
3/9 20:09:30
2
350 kr
3/9 20:13:23
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1201 2515
Spegel
80x60
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/9 14:35:39 | 1 | 300 kr |
3/9 20:08:36 | 2 | 150 kr |
3/9 20:08:36 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
3/9 20:09:14 | 2 | 250 kr |
3/9 20:09:14 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
3/9 20:09:30 | 2 | 350 kr |
3/9 20:13:23 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53